DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Meke Sanayi Sitesi Gümbür Gümbür Geliyor

9 Ocak 2018 Ekleme Saati: 13:12
2.249 kez görüntülendi

Meke Sanayi Sitesi Gümbür Gümbür Geliyor

Karapınar 3. Sanayi Bölgesine Yürüyor.
Karapınar’ın ilk sanayisi olan eski sanayi ve yeni sanayi bölgesinden sonra, Muharrem Güngör başkanlığında, 3. sanayi bölgesinin belirlenmesi ve Meke Sanayi sitesinin kurulması için start verildi. Organize sanayii ve Emirgazi yolu batısında bulunan sanayi bölgesinin parselizasyon çalışmaları başladı. Karapınar belediyesi Meclis salonunda, sanayi sitesi üyelerine Meke Sanayi Sitesinin kurulması için gerekli iznin çıktığı müjdesi verildi.
1. sanayi olan eski sanayi yetmeyince, 1978 yılında 2. sanayi olan yeni sanayi sitesi kooperatifi kuruldu. 1989 yılında faaliyete geçen yeni sanayi, 1995/2000 yılları arasında ek binalar ile genişletildi.
2016 yılında 2 sanayi sitesinin de ihtiyaca cevap vermemesi üzerine hasıl olan 3 sanayi ihtiyacına, esnaflar kendi aralarında Muharrem Güngör başkanlığında 05 Ocak 2016 tarihinde kooperatif kurarak, yeni bir sanayi bölgesi için Belediyeye müracaat ettiler. Ak Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan’ın da eşliğinde gerekli çalışmaları yaparak sanayi girişimcilerin önünü açan, Karapınar Belediyesi, Meke sanayi sitesi için yer gösterdi.
1/1500 Nazım planı,1/1000 imar planı yapılan meke sanayi sitesi yeri 03/01/2018 tarihinde bakanlık tarafından da onay görerek kooperatif üyelerine Belediye meclis salonunda bildirildi.
Bilgilendirme toplantısında konuşan, Ak Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan, Sanayi bölgesi yer belirlemesi çalışmalarındaki sürecin hızlı ilerlemesinde, kooperatif başkanı ve üyelerin azimli bir şekilde çalışmalarının katkısının büyük olduğunu söyledi.
Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, girişimci kooperatif üyelerinin ufkunu açmak için, Karapınar Belediyesinin üzerine düşen görevi yaptığını ve yapmaya devam edeceğini söyledi.
Soru cevap kısmında, CHP ilçe Başkanı Mustafa Yazgan, kalkınmada öncelikli bölge çalışmalarında il bazından ziyade ilçeler bazında değerlendirme yapılmasını önerdi. Yazgan, “Konya zengin olabilir ama Karapınar kalkınmada öncelikli bölge avantajlarından faydalanmaya ihtiyacı vardır” dedi.
Sanayi Sitesinin plan ve taslağı, Şener Gökcan tarafından hazırlanmakta olup, en iyi sanayi siteleri ziyaret edilerek örnek bir sanayi sitesi çalışması hazırlanmaktadır.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık