DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Ticaret Borsası İlkokul öğrencilerine Müjde

27 Şubat 2018 Ekleme Saati: 18:25
2.509 kez görüntülendi

Ticaret Borsası İlkokul öğrencilerine Müjde

Karapınar Ticaret Borsası İlkokulu öğrencilerine ve velilerine müjdeler olsun.

2017 Şubat ayında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, okul duvarlarındaki çatlaklar nedeni ile tatil edilen Ticaret Borsası ilkokulu öğrencileri çevre okullara dağıtılmıştı. Okul öğrenci velilerinin Okuyucunun Sesi Gazetesi aracılığı ile feryatlarına kulak veren Karapınar Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer ve yönetim kurulu üyeleri, okulun kısa sürede eğitime tekrar kazandırılması için kolları sıvadılar. Bilirkişi raporları eşliğinde, yapı denetim kontrolünde başlayan inşaat tamamlanmasına 3 ay gibi kısa bir süre kaldı. 2018 / 2019 eğitim ve öğretim yılında çilesi bitecek olan okul öğrencilerine ve velilerine müjdeli haberi, okulun tadilat masrafını Yüklenen Karapınar Ticaret Borsası adına, başkan Nazım Sezer verdi.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer ve Yönetim kurulu, okul binasının güçlendirme tadilatını yapan Akademi İnşaat yetkililerinden bilgi aldılar.

Alınan bilgilere göre, Deprem denetim yasasına da uygun olarak tadilatı yapılan hizmet binası, 24 adet perde duvar, 72 adet kolon ve 18 adet kiriş güçlendirmesi yapılmaktadır. Binaya 3 duraklı engelli asansörü yapılıyor. Ayrıca yağmur sularının inşaatın temeline giderek toprakta oynama yapmaması için, okul çevresine 3 metre genişliğinde yağmur drenaj ve 4 yanına rögar çalışması yapılarak, bundan sonra ki süreçte hem depreme hem de yağmur suyuna karşı daha güçlü bir okul binası yapılmış olacak. Binanın yaklaşık tadilat maliyeti 850 bin lira olarak bildirildi.

Eğitime ve ibadethanelere yardım noktasında her zaman duyarlı olan Karapınar Ticaret Borsası başkan ve yönetimi, okulun bir an önce hizmete girmesi için çalışmaları yakinen takip ettiklerini söylediler.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık