DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Et Üreticileri Birliğinden DUYURULUR

20 Mart 2018 Ekleme Saati: 17:05
3.030 kez görüntülendi

Et Üreticileri Birliğinden DUYURULUR

KARAPINAR KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİN DEN DUYURU

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği aracılığı ile birlik üyelerimize besilik erkek sığır ithalatı yapılacaktır.

Bu çerçevede brezilyadan kastre edilmemiş,etçi ve kombine ırkların saf ve melezleri ithal edilmektedir.Her birinin yaşı ülkeye girişte /limanda en fazla 12 ay(12 ay dahil)ülkeye girişte en çok 300 kğ ağırlığında olacaktır.Hayvancılık Genel Müdürlüğünün talimatı gereğince üst sınır kaldırılmış olup,her defasında işletme kapasitesinin % 75 i kadar olmak üzere aynı kişi veya firmaya yılda iki defa besilik sığır ithalatı izni verilecektir.

Besilik erkek sığırların canlı kiloğram fiyatı: KDV ,gümrük masrafları akreditif bedelleri dahil liman teslimi: Verği mükellefleri için 4,11 A.B.D. doları,Verği mükellefi olmayan için 4,41 A.B.D dolarıdır.başlangıçta bütün hesaplamalar 300 kğ üzerinden yapılacak olup gümrük tartımından sonra hesaplar netleştirilecektir.

Talep sahibi üyelerimizin:

-verği mükellefi ise hayvan başına 1,233 A.B.D doları

-verği mükellefi değilse hayvan başına 1323 A.B.D dolarıdır.

10 baş ve üstü kendi karantinasını yapabilecektir,yani herkes hayvanını ahırında karantinasını yapacaktır hayvan talep edenlerin hayvan bedelini merkez birliğimizin hesap numarasına 30 mart 2018 tarihine kadar yatırması gerekmektedir, talep edilen hayvanlar en geç 30/06/2018 tarihine kadar getirilecektir. Detaylı bilği almak isteyenler birliğimizle irtibata geçmeleri gerekmektedir kamuoyuna saygı ile duyrulur.

Atıf ÖZDER Birlik Başkanı

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık