DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Fizik Doktoru geldi, görev sivil Toplum Örgütlerinde

2 Mart 2018 Ekleme Saati: 20:42
1.652 kez görüntülendi

Fizik Doktoru geldi, görev sivil Toplum Örgütlerinde

Ticaret Borsası Sözünü Tuttu, sıra diğer sivil Toplum Örgütlerinde

Karapınar Devlet Hastanesine sahip çıkarak eksiklerini devamlı tamamlayan sivil toplum örgütlerinden, Ticaret Borsası geçtiğimiz hafta Panoramik Röntgen cihazını tek başına Karapınar Devlet hastanesine kazandırmıştı.

Gerekli ortamın oluşması halinde Fizik Tedavi Ünitesinin Karapınar Devlet Hastanesine kazandırılması için üzerine düşeni yapacaklarını söyleyen diğer sivil toplum örgütlerinin start verme zamanı geldi.

Karapınar Devlet Hastanesine yeni atanan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Savaş Karpuz, Karapınar Devlet Hastanesinde göreve başladı.  Fizik Tıp ve Rehabilitasyon uzmanının gelmesi ile ihtiyaç hasıl olan Fizik Tedavi Ünitesinin eksiklerinin giderilmesi sözünü veren Sivil Toplum Örgüt Başkanlarının, en kısa sürede Karapınar’a bu hizmetin kazandırılması için harekete geçmeleri bekleniyor.

Karapınar Devlet Hastanesine atanan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Savaş Karpuz, 1985  Konya Kulu doğumlu. İlk, orta eğitimini Kulu’da, Lise eğitimini ise Konya’da tamamlayan Karpuz, 2009 Gülhane Askeri Tıp Fakültesi mezunudur. 2010/2015 yılları arasında Meram Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünde ihtisasını tamamlayan Karpuz, 2015/2018 yıllarında Çumra Devlet Hastanesinde uzman dr. Olarak görev yaptı. 2018 yılında Karapınar Devlet Hastanesine atanan Karpuz, Bel, boyun, diz, romaztizmal hastalıklar, felç durumları gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde Karapınar’a hizmet verecek.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık