DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Ticaret Borsasından Şehit Ailelerine Şükran İkramı

18 Mart 2018 Ekleme Saati: 23:20
1.450 kez görüntülendi

Ticaret Borsasından Şehit Ailelerine Şükran İkramı

18 Mart Çanakkale şehitleri anma programı Anıt meydanına çelenk konması ile başlayan program Kültür merkezinde devam etti. Daha sonra Karapınar Ticaret Borsası tarafından şehit aileleri ve gazilere, Askeri Gazinoda yemek  ikramında bulunuldu.

Programa Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Garnizon komutanı Topcu Albay Ali Olcay Küçüktepe, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Cumhuriyet Savcısı Oğuzhan Mert, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Akbaba, İlçe jandarma Komutanı İsmail Yürekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer ve yönetim kurulu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı Müdürü Hatice Soran ile şehit aileleri, gaziler ve basın mensupları katıldı.

Kaymakam Mustafa Karaca’nın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında, Afrin zaferinin de müjdesi vardı.  Fatih sultan Mehmetler doğuran anaların günümüzde mehmetcikleri doğurduğunu ve bu inancımız sayesinde zaferin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Karaca, Afrin zaferinin, Çanakkale şehitlerini anma gününde daha da anlam kazandığını söyledi.

Programın sponsoru Ticaret Borsası başkanı Nazım Sezer ise, Şehit ailelerine ve gazilere Türkiye’nin çok şey borçlu olduğunu söyledi. Sezer, “Bu gün burada oturup sohbet edebiliyorsak, bu vatan için canını, sevdiklerini  feda edecek imana sahip Mehmetçiklerimiz sayesindedir. Afrin’de askerlerimizin Türk bayrağını çekmesi, bu güne kadar teröre karşı savaşarak şehit olan askerlerimizin kemiklerini dinlendirmiş, ailelerinin de yüreğine su serpmiştir” dedi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık