DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Ak Parti Aday Adayı Sayısı 3 oldu

4 Mayıs 2018 Ekleme Saati: 20:26
3.053 kez görüntülendi

Ak Parti Aday Adayı Sayısı 3 oldu

Ak Parti Aday Adayı Sayısı 3 oldu

Karapınar Ak Parti Milletvekili Aday Adaylarından Yahya Özüdoğru’da basın mensupları aracılığı ile kamuoyuna aday adaylığını açıkladı. Böylelikle Ak Partiden adayı adayı olan aday sayısı 3 oldu. Karapınar’dan Ak Parti İlçe Teşkilatı 3. Dönem Kadın Kolları Eski Başkanı Avukat Derya Zengin Özüdoğru ile evli olan Yahya Özüdoğru, Karapınar’ın eniştesi olması hasebi ile Karapınar’a bir adım daha yakın olduğu yorumları, katılımcılar arasında dikkat çekti.

Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilatında gerçekleşen toplantıya, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan, Ak Parti Kadın ve Gençlik kolları başkanları, Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.

Açılış konuşmasını İlçe Teşkilat Başkanı Nadi tartan yaptı. Bu dönem aday adayı noktasında ivme kazanıldığını vurgulayan Tartan, “Yükümüze omuz vermeye sevdalı olan aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Artık bir milletvekili hak ettiğimiz kesindir. Merkezin bu konuda insiyatifini lehimize kullanacağına inanıyoruz” dedi.

Yarış bittikten sonra da koşmaya devam etmenin ismidir Ak partili olmak diyen Ak Parti Konya Milletvekili aday adayı Yahya Özüdoğru, “Milletimiz, Batılı ülkeler karşısındaki yıllardır süregelen ezik tavırla bir yere varılamayacağını, bu milletin evlatlarının da hem teknolojik hem sosyal alanlarda örnek çalışmalara imza atabileceğini AK Parti iktidarında gördü. Bırak tankı, helikopteri, kendi silahını dahi üretemeyen dışa bağımlı bir ülkeyi; kendi silahını, kendi tankını hatta kendi helikopterini ve insansız hava aracını üreten bir ülke haline getiren de yine AK Parti iktidarı değil miydi?

Evet, birileri Batı’nın onlara çizdiği sınırlar için bir yarış atı gibi koşarken, Batı’nın ödülleriyle ve alkışlarıyla yaşarken, AK Parti koşu bittikten sonra da koşabilmenin adıdır. AK Parti’de siyaset bir yarış değil aşktır, hizmettir. Hakk’ın rızasına talip olanların halka olan güvenidir, inancıdır. AK Parti siyasetten hukuka, kültürden bilime kadar kirlenmeden, kirletmeden çözümler, çareler üretebilmenin adıdır.

Zira AK Parti’de siyasete talip olmak demek, “Ben de temiz bir siyasetin bir parçası olmak istiyorum.” demektir.

AK Parti’de siyasete talip olmak demek, “Ben kefenimi giydim deyip yola çıkan, bunu da 15 Temmuz gecesi gösteren, bu aziz millete efendi değil hizmetkâr olan Büyük Reis’in yanında olmak istiyorum.” demektir.

Bu inançla bugün AK Parti Konya milletvekili aday adayı olarak karşınızda bulunuyorum” dedi

Yahya Özüdoğru Kimdir?

1978 Karapınar doğumludur. İlkokulu Hotamış İlkokulunda, ortaokulu Hotamış Ortaokulunda, liseyi ise Karapınar Duran Sezer Lisesinde bitirmiştir.

1996-1998 arası ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğrenim görmüş, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmeye hak kazanması üzerine ODTÜ’den ayrılarak Hukuk Fakültesi eğitimine başlamıştır.

2000-2005 arası Hukuk Fakültesi öğrenciliğinin yanı sıra Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü bünyesinde memur olarak görev yapmıştır.

2005 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş memuriyet görevinden istifa ederek Avukatlık stajını tamamlamıştır.

2006 yılında 313. Dönem kısa dönem er olarak Hakkâri’de askerliğini yapmıştır.

2007 yılından bu yana Konya’da serbest avukat olarak çalışmaktadır.

2009 yılı AK Parti Konya İl Kongresinde İl Disiplin Kurulu üyesi olarak seçilmiş, 2012 yılına kadar AK Parti Konya İl Disiplin Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Bu süreçte Seçim İşleri Başkanlığında ileri eğitim programlarına katılmış, seçimlerde il hukukçusu olarak görev yapmıştır. 2012-2015 yılları arasında AK Parti Karapınar İlçe Seçim Kurulu Asıl üyeliği görevi yapmıştır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık