DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

FİLİZ HAYVANCILIK YOLA TAMGAZ DEVAM EDİYOR

18 Mayıs 2018 Ekleme Saati: 01:36
4.300 kez görüntülendi

FİLİZ HAYVANCILIK YOLA TAMGAZ DEVAM EDİYOR

FİLİZ HAYVANCILIK YOLA TAMGAZ DEVAM EDİYOR

Filiz Hayvancılık Olumsuzluklardan Etkilenmedi

Süt ortakçılığı şirketlerinin batması haberleri ile sadece Karapınar piyasası değil Türkiye Ekonomi piyasası alt üst olmuştu. Vatandaşlar,  bu tür şirketler ile ortaklığını bitirmek için harekete geçerek, şirket işletmecilerini zor durumlara sokmuştu. Vatandaşların yanı sıra sigorta şirketlerini de harekete geçiren dalgalanma, çiftliğinde yeterli sayıda büyükbaş hayvanı olmayan çiftlikler ile sigorta şirketleri arasında sorun yaşanmasına neden olurken, Filiz Hayvancılık sigorta şirketlerinin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Sigorta Şirketleri Sıraya Geçti

17 Mayıs 2018 tarihinde Güneş Sigorta Bölge Müdürü Gülay Yiğit ve Yahya Eren Karataş ile Abidin Alsancak, Filiz Hayvancılığı çiftliğinde ziyaret ederek çiftlikteki hayvanları sigortalamak istediler. Çiftliğin üretiminde ve çalışma mekanizmasında en ufak bir sorun göremediklerini belirten sigorta şirketi bölge müdürü Gülay Yiğit, “Filiz Hayvancılık ödemelerinde ve kredi puanlarında tamamen pozitif sinyal veren bir şirkettir. Çiftliğinde mevcut hayvanların sigorta bedeli bile 1 milyon Tl değerindedir. Kendisini, bizi tercih etmesi durumunda Güneş Sigortanın hizmetine hazır olduğunu bildirmek için ziyaret ettik. Misafirperverliğinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi

Bankalar hizmete hazır olduklarını söyledi

Vakıfbank Ereğli Şubesi Müdürü Kerim Yaşlı ise, sorunsuz müşteri kategorisinde yer alan Filiz Hayvancılık ile çalışmanın kendilerine onur vereceğini belirtti. Ziyaret Komitesinde yer alan Vakıfbank Ereğli Şubesi çalışanları, Fatma Sayar Özbilgiç ve Erdem Ülker ise Filiz hayvancılıkta, üretimi gözleri ile gördüklerini ve olumsuz bir durum ile karşılaşmadıklarını söyleyerek, daha öncede ziyaret ettikleri filiz hayvancılığın, yeni yatırımlar ile kendisini yenilediğini ve sermayesini artırdığını gördüklerini belirttiler. Başarılarının artarak devam etmesi dileklerinde bulundular.

Kimsenin Umutlarını Yıkmadım

Karapınar’da Hayvancılık sektöründe yıllardır halkın tanıdığı Filiz Hayvancılık, bu dalgalanmadan olumsuz etkilenmediği gibi, ortak girişim müracaatlarında artış yaşadı. İşletme sahibi Süleyman Filiz, “Kârını zararını bilen bir işletmeci, doğal afetler haricinde bu sektörde geri sayıma takılmaz. Allah korkusu ve sevgisini yüreğinde filizlendiren her kim olursa zarar etmez. Allah’ıma şükürler olsun nerden geldiğimi hiç unutmadım ve besmele çekmeden iş yerime adım atmadım. İnsanların hayalleri ile oynamayı hiç düşünmedim. Bana güvenip şirketime tabi olmak isteyenlere boş vaatlerde bulunmadım.  İnsanların hayallerini de, emeklerini de çalmadım. Eğdim başımı gördüm işimi. Bana güvenenleri Allah’ın izni ile mahcup etmedim.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık