DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Milletvekili Aday Adaylarımızın sayısı ve kalitesi artarak devam ediyor

4 Mayıs 2018 Ekleme Saati: 02:03
1.866 kez görüntülendi

Milletvekili Aday Adaylarımızın sayısı ve kalitesi artarak devam ediyor

Karapınar bu Dönem Akpınar Olacak mı?

Muhalefet partilerinin yanı sıra, Ak Parti Milletvekili Aday Adayları sayısı artıyor. Müracaatlar Çarşamba günü son buldu. Halka ve kamuoyuna basın bildirisi yapan Ak Partiden Mehmet Akif Sönmez ve Ramazan Turan olmak üzere 2 kişi aday iken, yeni kurulmuş olan İyi Parti Aday Adayı ise Nurdoğan Okur olarak basın ile paylaşıldı.

Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilatı hizmet binasında gerçekleşen Basın toplantısına, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Partililer, Muhtarlar ve Belediye Meclisi bazı Üyeleri katıldılar.  

İlçemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dileyen Mehmet Yaka ve Nadi Tartan, “Bize düşen, aday adaylarımızın yanında yer alıp, bu dönem ilçemizden vekil çıkarmak için gayret etmektir” dediler.

Ülkemizin Siyasi, ekonomik, iktisadi, askeri ve teknolojik alanlarda kat ettiği mesafe birilerini gerçekten tedirgin ettiğini söyleyen Avukat Ramazan Turan,  “Ülkemizin başına örülmek istenen çorabın farkına varmamız dolayısıyla alınan çok yönlü tedbirler bu kutlu milletin geleceğini kana bulamak isteyen şer odaklarının elindeki enstrümanları almak suretiyle sona erdirildi. Türkiye, ne geçmişte ne de bugün kendine hainler tarafından biçilmiş hiçbir plan ve senaryoya dahil olmadı ve olmayacak. Aksine, Türkiye, başta cennet vatanımızın nadide şahsiyetleri sizler olmak üzere tüm mazlum milletlerinin yükselen gür sesi olmaya inşallah devam edecek”  dedi

RAMAZAN TURAN KİMDİR?
                 Konya Karapınar ilçesi 1984 doğumlu. İlkokulu Hotamış İlkokulunda, Ortaokul ve liseyi ise Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Ülkemize birçok yetkin hukukçu kazandıran Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.
Konya Barosuna bağlı olarak meslek hayatına adım atan Ramazan Turan, 2014 yılı itibariyle Ankara’da serbest Avukat olarak mesleğine devam etmektedir. 
Küçük yaştan itibaren siyaset içerisinde yetişen Ramazan Turan Seçimlerde aktif olarak görev aldı.
                 
Ankara’da Kurumsal bir hukuk ofisinde Yönetici Avukat olarak bir çok Kamu ve Özel kurumların hukuk müşavirliği ve  danışmanlığını  yapmaktadır. 

Ülkemizin ve hükümetimizin çok önem verdiği bir kısım projelerde hukukçu olarak yer almıştır.

Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsü bünyesinde Enerji ve Tahkim Hukuku alanında 2015 yılında  Yüksek Lisans Eğitimi programını tamamlamıştır.2017 yılında Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Spor Hukuku ve Yönetimi uzmanlık yüksek lisans programını tamamlamıştır. 

Halen Necmettin Erbakan Üniversitesinde Kamu Hukuku alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Aynı zamanda Adalet Bakanlığı siciline kayıtlı olarak Arabulucu ve Uzlaştırmacı olarak mesleki faaliyetini sürdürmektedir.

Uzun yıllardır birden çok STK’da görev almıştır. Seçimlerde Akparti teşkilatlarına sandık müşahitliği, seçim hukuku konularında eğitim vermiş, Akparti adına seçimlerde hukukçu koordinatör olarak görevlendirilmiştir.

Bilimsel olarak; İdare Hukuku, Enerji Hukuku, Spor Hukuku, Kamu İhale Hukuku, Tahkim ve Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları, Ceza Hukuku, Kamu-Özel işbirliği Modeli üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde Arabulucu adaylarına Arabuluculuk Uygulama eğitimi vermektedir.

Yurt içinde ve Yurt dışında dergilerde yayınlanmış mesleki yazıları mevcuttur.

Avukat Ramazan Turan Memleketi ve hemşehrileri  ile sürekli bağlantı halinde olmuş ,gücünü hep memleketine yapılacak hizmetlerde kullanmaya gayret etmiştir.
Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca Bilmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Av.Arb.Ramazan TURAN

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık