DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Nur Topu Gibi Bir Obruğumuz Daha Oldu

8 Mayıs 2018 Ekleme Saati: 14:17
6.377 kez görüntülendi

Nur Topu Gibi Bir Obruğumuz Daha Oldu

Konya’nın Karapınar ilçesinde yaklaşık 7 metre çapında, 10 metre derinliğinde obruk oluştu.

İlçeye  7 km uzaklıktaki  Eşeli mevkisinde Fikret Karakaya’ya ait yonca ekili tarlada obruk küçük bir obruk daha oluştu.

Tarlada ekin sulayan Fikret Karakaya’nın oğlu Latif Karakaya, ilerde buluna buğday ekili tarlada çalıştığı esnada  ne olduğunu anlayamadığı bir ses duyduğunu ancak obruk olabileceğini hiç düşünmediğini kaydetti. Pazar günü Yonca ekili tarlayı gezdiğini obruk’un olmadığını belirten Karakaya şunları ifade etti.

Pazar gönü bir şey yoktu. Pazartesi sabah günü hat çekerdim. Bir ses duydum. Sanki kapı çarpılmış gibi. Öğleden sonra yoncada çalışırken bir baktık obruk oluşmuş. Yıldırım düşmüş gibi ses geldi. Önce obruk olduğunu düşünmedik. Tarlaya bir baktık obruk olmuş. Tarlanın ortasında bir çukur görünce tuhaf olduk. Bizim tarlaya yakın yerde de  obruk var. Obruklar ile yaşamaya alıştık ancak, obruk oluşumunun sebepleri ve tedbir noktasında yetkililerin çözüm üretmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu tarlalar bizim ekmeğimiz. Buraları terk edecek değiliz ama daha güvenli yaşamak istiyoruz” dedi.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık